Miejsce: najlepiej plener z możliwością rozpalenia kilku ognisk. W kręgu ustawione są namioty, nad ogniskami powieszone są kociołki w których może gotować się jedzenie. Wokół poustawiane są stanowiska rzemieślnicze przy których wrze praca. Stoły dla gości wkomponowane są w centrum obozowiska tak aby siedzący przy nich goście mogli obserwować wszystko to co dziać się będzie dookoła.
Przykłady warsztatów rzemieślniczych:
- garncarskie
- tkackie
- skórnicze
- kowalskie
- odlewnicze
- mennica
- mały warsztat wyrobu ozdób
W jednym (zabezpieczonym) miejscu poustawiane są stanowiska na których odbywać się będą zabawy strzelnicze:
- łuk
- kusza
- oszczep
- topory
- proca drzewcowa
Impreza zaczyna się od powitania gości przez Komesa, który zapoznaje wszystkich z programem imprezy i wprowadza w klimat epoki do której właśnie się przenoszą. Prowadzący opowie o uzbrojeniu, technikach walki we wczesnym Średniowieczu. Następnym punktem programu będą walki i pojedynki. Po części pokazowej zaprosimy gości do popróbowania swoich sił w konkurencjach strzeleckich - chętni mogą uczestniczyć w turnieju o nagrodę Wilhelma Tella (nagroda do ustalenia).
Po konkursie zapraszamy wszystkich na posiłek - biesiadę (w menu powinny znaleźć się pieczone prosiaki, kiełbasa w pętach, smalec, kasza, ciemny chleb najlepiej żytni, może być bigos choć kapustę do Polski przywiozła Bona, piwo, grzane wino itp.). Biesiadę umili Wam pokaz tańców dworskich z epoki. Po posiłku zapraszamy gości do korzystania z warsztatów rzemieślniczych, przy których każdy chętny będzie mógł usiąść i popracować - będzie można wykuć sobie grot od strzały u kowala, wybić monetę w mennicy, spróbować zrobić kabłączki u złotnika, ulepić garnek itp.
W miarę spożywanie piwa i wzrastania humorów biesiadujących przystąpimy do zabaw rycerskich takich jak: walki na poduchy, cięcie główek kapusty mieczem w pełnym rynsztunku, rzuty cebulą do celu i inne.
W Program można wpleść pokaz katowski i czarownice, które rozbawiają towarzystwo. W trakcie wieczoru można zorganizować poszukiwanie Białej Damy.
Koncert muzyki dawnej - Rocal Fuga - 2.000 zł. - bardzo wysoki poziom artystyczny.
Czas zabawy ok. 5 godz.
Cena 8.000 zł. + VAT + opcjonalnie muzycy
Koszt transportu - 500,00 zł